Darbinieku izdegšana: Pārpūle: pazīmes, risinājumi un kā to novērst?

Darbinieku izdegšana ir nopietna problēma, ar ko var saskarties jebkurš uzņēmums. Vai esat kādreiz zaudējis visu motivāciju, kas jūs virza darbā, un nonācis stresa un smagas depresijas stāvoklī?

Šis stāvoklis izraisa bezpalīdzības sajūtu, zūd cerība un enerģija, un stress un nervozitāte kļūst par galvenajiem valdniekiem cilvēka dzīvē.

Tāpēc ir ļoti svarīgi zināt, kas ir darbinieku izdegšana un kā ārstēt šāda veida problēmas.

Šis raksts sniegs atbildes uz jautājumiem par šo stāvokli un palīdzēs paraudzīties uz lietām no cita skatu punkta.

Kas ir darbinieku izdegšana? 

Definīcija - Izdegšana ir stāvoklis, kas darbiniekiem rodas, kad viņi izsmeļ savu garīgo un fizisko enerģiju. Stress un neapmierinātība, ar ko viņi saskaras, negatīvi ietekmē indivīdu, un tas nonāk apburtajā lokā, no kura, šķiet, ir grūti izkļūt.

Šī stāvokļa cēlonis var būt darba vide, kā arī noteikti darba uzdevumi, kas demotivē indivīdu un vēlmi progresēt.

Darbs var būt stresains, un atbalsta un spēka trūkums var viegli iedzīt darbiniekus stūrī. Turklāt izdegšanas cēloņi būtībā ir darbinieka cerības un neapmierinātība ar sevi.

Darbinieku izdegšana var piemeklēt ikvienu neatkarīgi no viņa pašreizējās situācijas. Viss sākas un beidzas ar darbinieka izpratni par sevi un savu darbu, kā arī vidi, kurā viņš strādā.

Kā darbinieku izdegšana ietekmē organizācijas?

Darbinieku izdegšanas izmaksas ir ne tikai darbinieka personīga problēma, bet arī visas organizācijas, kā arī visas komandas problēma.

Zaudējot galvenos darbiniekus, organizācija var izjaukt savu ritmu, kā arī samazināt ieņēmumus.

Šeit ir uzskaitīti 5 piemēri, kā darbinieku izdegšana var ietekmēt organizāciju:

DARBINIEKU ZAUDĒŠANA

Darbinieki nejūtas komfortabli atmosfērā, kurā viņi atrodas, bieži dodas pie citiem darba devējiem.

Tādā veidā ļoti labi un strādīgi cilvēki var pamest organizāciju ne tik nopietnu iemeslu dēļ.

ZEMA MORĀLE

To uzņēmumu akciju cenas, kuru darbiniekiem ir augsta morāle, ir vairāk nekā divkāršojušās salīdzinājumā ar to uzņēmumu akciju cenām, kuru darbiniekiem ir zema morāle.

Tas vien liecina par to, cik svarīga var būt morāle.

PASLIKTINĀJUSIES VESELĪBA.

Darbinieku izdegšanas sekas var izraisīt sirdsdarbības traucējumus, kuņģa un zarnu trakta problēmas un pat nāvi.

Ja skatāmies uz lietām no organizācijas perspektīvas, vidēji lielākā daļa uzņēmumu gadā veselības aprūpei tērē aptuveni 100 miljonus.

KOLEKTĪVA VILŠANĀS

Ir ļoti svarīgi, lai komanda būtu veselīga, lai tā komunicētu un radītu kopā.

Ja darbinieku stresa līmenis radies nesaskaņu dēļ komandā, tas var ietekmēt darbu un turpmāko pienākumu izpildi.

NEPABEIGTI UZDEVUMI

Ja notiek augsti strādājoša darbinieka izdegšana, produktivitāte samazinās un kļūst grūti motivēt darbiniekus.

Ja darbinieki nav motivēti, samazinās kvalitāte, ātrums un efektivitāte, kas nepieciešama, lai ātri un veiksmīgi paveiktu darbus.

6 darbinieku izdegšanas cēloņi

Šī problēma var rasties dažādos veidos atkarībā no situācijas, kurā atrodas darbinieks. Stress, bezpalīdzības un vājuma sajūta ir tikai dažas no sajūtām, kas rodas, kad cilvēks nonāk šādā situācijā.

Ir ļoti svarīgi noteikt, kas izraisa šādas sajūtas, lai vēlāk varētu veiksmīgi izkļūt no šī stāvokļa.

Lūk, daži no visbiežāk sastopamajiem cēloņiem:

NEVIENLĪDZĪGA ATTIEKSME DARBAVIETĀ

Ja darbinieki piekrīt, ka attieksme pret viņiem nav vienlīdzīga, kā arī ka viņi šī iemesla dēļ darbā jūtas neērti, problēma ir ļoti acīmredzama.

Ja nav komandas gara un uzdevumi netiek taisnīgi sadalīti, rodas visu darbinieku neapmierinātība un vilšanās.

Tieši tāpēc, ja cilvēks neuzticas savam vadītājam, kā arī saviem līdzstrādniekiem, darba kolektīvs sašķeļas.

PĀRĀK LIELA DARBA SLODZE

Darbinieki bieži vien ir pārslogoti līdz tādai pakāpei, ka viņiem izsīkst baterijas. Kādreiz optimistiski noskaņots darbinieks var ļoti viegli kļūt demotivēts un pakļauts stresam.

Vadītāji iesaistītajam darbiniekam bieži uzdod uzdevumus, kurus, viņuprāt, viņš var izpildīt. Tomēr tas ne vienmēr ir efektīvs risinājums.

Darbinieki tiek pārslogoti, un bieži vien, cenšoties efektīvi veikt papildu darbu, zūd motivācija, un darbinieks sāk justies neērti darbā.

VADĪTĀJA ATBALSTA TRŪKUMS

Ja darbinieks izjūt atbalstu no sava vadītāja puses, ir daudz lielāka iespēja, ka viņš paliks savā organizācijā un veiks savus darba uzdevumus viegli un bez spiediena.

Ja starp vadītāju un darbinieku nav atbilstošas komunikācijas, parādās spiediens, un tas visbiežāk izraisa stresu, trauksmi un baiļu sajūtu.

PASTĀVĪGS SPIEDIENS

Tie darbinieki, kuriem ir papildu laiks, lai veiktu savu darbu, retāk izjūt darbinieku izdegšanas ietekmi.

No otras puses, darbiniekus, kuri saskaras ar nereālu laika spiedienu, bieži ietekmē stress un neapmierinātība, jo viņi nespēj savlaicīgi izpildīt savus pienākumus.

BAILES NO NEVEIKSMES

Ir zināms, ka ikviens dažkārt kļūdās, un tas ir pilnīgi normāli. Tomēr dažās darbavietās ir tendence sodīt savus darbiniekus par katru pieļauto kļūdu.

Šādās vietās vide kļūst daudz stresaināka, visi darbinieki strādā zem liela spiediena un bailēs pieļaut pat nelielu kļūdu.

Šāds darba veids nav veselīgs un ļoti bieži izraisa izdegšanas pazīmes.

NEPIETIEKAMS ATALGOJUMS

Cilvēka veselības risks bieži vien palielinās, ja par konkrēto darbu tiek maksāta naudas atlīdzība.

Dažkārt uzņēmējdarbības prasības var būt ārkārtīgi augstas un saspringtas, bet atlīdzība, ko darbinieks saņem par paveikto darbu, ir maza.

Tad notiek sacelšanās, un darbinieks uzreiz domā, ka viņam nav samaksāts tik daudz, cik vajadzētu.

Darbinieku izdegšanas risinājumi ar piemēriem

Ja rodas darbinieku izdegšana, ir svarīgi zināt paņēmienus, kas palīdzēs uzlabot šo stāvokli.

Neviena problēma nepazudīs pati no sevis, un ir svarīgi pie tās strādāt. Tiklīdz problēma ir identificēta, tā ir jāatrisina.

Šeit ir daži paņēmieni, kas palīdzēs novirzīt stresu šajā stāvoklī:

Relaksācija

Relaksācija ir ļoti svarīga brīžos, kad mūs ietekmē stress. Lai cilvēks varētu atslābināties, viņš var veikt elpošanas vingrinājumus.

Arī meditācija ir ideāla bēgšana no realitātes, kad cilvēks var atpūsties un izslēgt sevi no pasaules, kas viņā modina negatīvismu.

Motivācija

Bez motivācijas nav iespējams strādāt, nav iespējams dzīvot un efektīvi veikt uzdevumus. Kad motivācija ir zudusi, tā ir jāatrod.

Negatīvās domas jāaizstāj ar pozitīvām. Jāatrod vismaz viena darba daļa, kas viņam ir interesanta, un jāsāk pamazām, līdz motivācija atgriežas pati no sevis.

Runājiet

Ja darba vide ir pārslogota, sarunas ar kolēģiem var palīdzēt novērst nepilnības un neērtības. Dažkārt cilvēki nespēj saprast, kas ir īstā problēma un kāda ir tās būtība, kamēr nav izrunājušies.

Darbinieku izdegšanas veidi

Ir dažādi izdegšanas veidi un līmeņi, par kuriem cilvēki pat nenojauš. Ja šos stāvokļus var atšķirt, tos var ietekmēt daudz vieglāk.

Šie ir trīs galvenie veidi:

PĀRSLODZES IZDEGŠANA

Ja runa ir par šo izdegšanas riskam pakļauto darbinieku tipu, darbinieki ir noskaņoti strādāt daudz smagāk.

Viņi riskē ar savu privāto dzīvi, kā arī veselību, lai veiktu darbu, kas kļūst pārāk apgrūtinošs un prasīgs. Viņu ambīcijas ir pirmajā vietā, un viss pārējais cieš.

NEPIETIEKAMS IZAICINĀJUMS

Tas nozīmē neaizskaramības sajūtu, iespēju trūkumu, kas varētu sniegt iespēju mācīties. Tas ir saistīts ar garlaicību, un ir grūti nodrošināt, lai darbinieki strādātu, jo viņiem nav aizraušanās ar savu darbu.

Arī enerģija kolektīvā ir zema, un indivīdi nespēj rast spēku un motivāciju strādāt, tāpēc rodas darbinieku izdegšanas risks.

NOVĀRTĀ ATSTĀŠANA

Bezpalīdzības sajūta ir kaut kas tāds, kas var būt liela problēma. Darbiniekam bieži var rasties sajūta, ka viņš nespēj paveikt noteiktus uzdevumus, kā arī atpaliek no sava darba.

Šāds cilvēks arī nav motivēts un viņam nav vēlmes sevi pierādīt kolektīvā, jo viņš jūtas tā, it kā būtu zemāks par visiem pārējiem.

Darbinieku izdegšana: Kāpēc tas ir svarīgi un galvenie statistikas dati?

Ir zināms, ka šis stāvoklis var būt izplatīts un var piemeklēt ikvienu. Bieži vien tas rodas personisku iemeslu vai situāciju dēļ, kuras cilvēks nevar kontrolēt.

Tomēr ir ļoti svarīgi novērst darbinieku izdegšanas krīzi, lai uzlabotu organizācijas darbību, saglabātu komandas dzinējspēku enerģiju un saglabātu kvalitatīvus darbiniekus.

Saskaņā ar Gallup nesen veikto statistiku ir iegūti skaitliski dati par izdegšanas sekām organizācijās.

Proti, aptaujā, kurā piedalījās vairāk nekā 7500 pilnas slodzes darbinieku, tika konstatēts, ka 23 % darbinieku ziņoja, ka darbā ļoti bieži vai vienmēr jūtas izdeguši, bet vēl 44 % ziņoja, ka izdegšanas sajūta ir dažkārt.

Izdegušajiem darbiniekiem ir 63 % lielāka iespēja izmantot slimības dienu un 2,6 reizes lielāka iespēja aktīvi meklēt citu darbu.

Interesanti, ka tie darbinieki, kuri jūtas atbalstīti no sava vadītāja puses, par 70 % retāk izjūt darbinieku izdegšanu.

Darbinieku izdegšana: Kā tikt galā ar pandēmiju un attālinātā režīmā?

Pandēmijas laikā, kad mēs visi jūtamies vientuļi un demotivēti, spiediens ir lielāks nekā jebkad agrāk, un stresa un baiļu sajūta ir neizbēgama.

Kovid-19 pandēmijas laikā daudzi cilvēki sāka strādāt no mājām, un tas radīja vēl lielāku darbinieku izdegšanas iespēju.

Pirmkārt, uzņēmējdarbības vide ir svarīgs virzītājspēks katram darbiniekam.

Kad daudzi nonāca savās mājās, bez kolēģiem, kļuva grūti radīt tādu pašu enerģiju un atmosfēru kā birojā. Darba vietas kopienas trūkums kļuva vēl acīmredzamāks.

Pārmērīgi lieli lietišķie uzdevumi, traucēta komunikācija komandā, mazāk atgriezeniskās saites, kā arī mazāk vietas personīgajai izaugsmei ir tikai daži no faktoriem, kas pandēmijas laikā noveda pie darbinieku izdegšanas.

Saistītie raksti

Līderības prasmes – 10 svarīgākās prasmes darba vietā, lai gūtu panākumus

Būt vadītājam nav viegls uzdevums. Ir ārkārtīgi grūti vadīt cilvēkus, ja nespēj vadīt pat sevi. Lai kļūtu par labāko līderi, ir jābūt labām līdera prasmēm ...

LASĪT VAIRĀK

Laika vadības prasmes

Kādas tās ir, kā tās uzlabot un piemēri?

Vai jums kādreiz ir bijusi sajūta, ka dienā nav pietieka ...

LASĪT VAIRĀK

Komandas efektivitāte: Teorija, modeļi, faktori un piemēri

Vai jūs saprotat komandas efektivitātes vērtību mūsdienu straujajā pasaulē? Ja kādreiz esat bijis komandas dalībnieks, pastāv liela iespēja, ka jūsu atbilde ir poz ...

LASĪT VAIRĀK