Ar darbu saistītās vājās puses. Jautājumi intervijas laikā

Intervētāji ātri jautā par darba meklētāja stiprajām pusēm un prasmēm, taču tikpat svarīgi ir jautāt arī par trūkumiem. Jautājums "Kāda ir jūsu lielākā vājā vieta?" ir viens no sarežģītākajiem intervijas jautājumiem. Tā kā ir tik daudz iespējamu atbilžu veidu, būt godīgam un atbildēt izsmeļoši darba intervijas laikā ir pārlieku sarežģīti.

Lielākā daļa kandidātu izvēlas vai nu noniecināt savas vājās puses, vai arī dalīties ar pārāk daudz informācijas par savām nepilnībām, neparādot, ka viņiem ir personīgās izaugsmes potenciāls. Šādas pieejas nav apmierinošas, un to dēļ kandidāti bieži vien zaudē darbu.

Tomēr, uzzinot vairāk par savām vājajām pusēm, jūs varat palīdzēt atbildēt profesionāli, patiesi parādot savas personības iezīmes un potenciālu un pozitīvās īpašības, vienlaikus sniedzot piemēru par vājajām pusēm!

Šajā rakstā tiks izskaidroti labākie veidi, kā izprast savas vājās puses un kā ar tām ir saistītas jūsu stiprās puses.

Kādas ir ar darbu saistītās vājās puses? Definīcija un teorija

Ar darbu saistītās vājās puses ir īpašības vai rakstura iezīmes, kas kavē tevi izcelties darbā. Tas, ko var uzskatīt par vājībām noteiktos apstākļos, var izrādīties par priekšrocību citos. Piemēram, koncentrēšanās uz detaļām var palīdzēt noteiktās situācijās. Ja jūs strādājat pie projekta ar stingru termiņu, pārmērīga koncentrēšanās uz detaļām var kavēt jūs un visu komandu. Par vāju pusi var uzskatīt arī to, ka darbā trūkst kādas pamatprasmes. Ja jums nav organizatorisko prasmju vai komunikācijas prasmju, kas ir būtiskas lielākajā daļā darba vietu, tas tiek uzskatīts par vāju pusi.

Kāpēc intervētājs jautā par ar darbu saistītām vājajām pusēm

Darba intervijas jautājums ir veidots tā, lai atklātu pēc iespējas vairāk informācijas par jums.

Galu galā darbā pieņemšanas komandai ir tikai aptuveni 30 minūtes, lai izlemtu, vai viņi vēlas jūs par darbinieku.

Atbildes uz jautājumiem par trūkumiem parāda, vai esat patiess un gatavs atzīt, ka jums ir trūkumi.

Daži cilvēki izvēlas intervētājiem pastāstīt kādu pozitīvu vājību, piemēram, ka viņiem viss rūp vai ka viņi ir darbaholiķi.

Viņi redzēs, ka esat izvēlējies nepastāstīt patiesās vājās puses, un, visticamāk, uzskatīs jūs par viltvārdi. No otras puses, uzskaitot desmitiem trūkumu, jūs šķietat nedrošs un, iespējams, nespējīgs domāt pozitīvi vai profesionāli attīstīties.

Jautājumi par vājajām pusēm tiek uzdoti tāpēc, ka vienkārši ir tik daudz veidu, kā atbildēt negatīvi, iznīdējot potenciāli sliktus darbiniekus.

Tomēr godīgas atbildes patiešām palīdz potenciālajiem kandidātiem intervijas procesā.

6 ar darbu saistītu trūkumu piemēri intervēšanai

Ja jums nepieciešama neliela iedvesma, lai atrastu, kuras vājās puses pieminēt, aplūkojiet šādus atbilstošus piemērus.

1. SABIEDRISKUMS

Būt par savu lielāko kritizētāju var būt viena no īpašībām, ko minēsiet kā vājību. Laika gaitā šī negatīvā domāšana var veicināt izdegšanu un negatīvu pašvērtējumu. Nosauciet pasākumus, ko veicat, lai mazinātu šīs vājības ietekmi uz jūsu karjeru. Piemēram, veltot laiku, lai novērtētu savus panākumus, jūsu prāts būs pozitīvāk noskaņots.

2. TRŪKST PĀRLIECĪBAS

Pārliecinātības trūkums var negatīvi ietekmēt jūsu karjeru. Tomēr pārliecinieties, ka personāla atlases vadītāji saprot, kā jūs šo vājību pārvēršat par priekšrocību. Lai gan pārliecības trūkums bieži vien nozīmē zemu pašvērtējumu, mēģiniet pieminēt riskus, ko esat uzņēmies, jo sākat ticēt sev. Norādiet iepriekšējos projektus, kuros jūsu līdera spējas uzrādīja spožumu un jūs ticējāt savai spējai deleģēt pienākumus. Tomēr, iespējams, ka jūsu pēdējos uzņēmumos bija projektu ierobežojumi, jo jums trūka pārliecības par saviem spēkiem.

3. GRŪTĪBAS UZDOT JAUTĀJUMUS

Iespējams, jūs uzskatāt, ka problēmu risināšana ir daļa no jūsu stiprajām pusēm, taču jūs nevarat atrisināt visas problēmas. Apzināties, ka reizēm jums ir nepieciešama citu palīdzība, bet tomēr dodat priekšroku patstāvībai. Atcerieties reizes, kad gribējāt visu izdarīt pats, bet beigās sapratāt, ka citu atbalsts patiešām būtu bijis noderīgs. Pastāstiet darbā pieņemšanas komandai, kā veltāt laiku šīs problēmas risināšanai, piemēram, izveidojot atbalsta tīklu ap sevi, uzsākot projektus.

4. TRŪKST PIEREDZES

Ja konkrētas programmatūras pārzināšana nav iekļauta darba prasībās, bet tomēr ir uzņēmumam vēlama prasme, norādiet, ka jums, iespējams, nav lielas pieredzes. Norādiet citu programmatūru, aparatūru u. c., ar ko jums ir pieredze, bet atzīstiet, ka jums nav šīs konkrētās prasmes. Tā vietā varat intervētājam norādīt, ka strādāsiet pie šīs tehniskās prasmes pilnveidošanas.

5. VILCINĀŠANĀS

Izpratne par prokrastinācijas ietekmi uz komandu.  Tas rada stresu jums un citiem; pēdējā brīža izmaiņas, ko bieži vien izdara kavētāji, komandā netiek novērtētas. Grafika ievērošana un uzmanības novēršana var nodrošināt, ka jūs turpināsiet pildīt uzdevumus.

6. PERFEKCIONISMS

Atsevišķos brīžos tas var būt profesionāla spēka piemērs, taču tas var arī kavēt projekta attīstību. Ja koncentrējaties uz katru sīkumu, termiņu ievērošana var būt sarežģīta. Ievērojiet veidus, kā esat iemācījies pārstāt stresot par nenozīmīgiem darba aspektiem. Parādiet, ka esat panācis veselīgu līdzsvaru starp stresa nepieļaušanu un joprojām savlaicīgu un produktīvu darbu.

Kā atbildēt uz intervijas jautājumiem par vājajām pusēm

Viens no visbiežāk uzdotajiem darba intervijas jautājumiem ir sagatavoties atbildēt uz jautājumu par vājajām pusēm, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jūs uzskatītu par lielisku kandidātu.

Personāla atlases vadītājs vēlas saprast, kā jūs tiekat galā ar grūtībām, tāpēc pārliecinieties, ka to paturat prātā. Sāciet ar savu trūkumu uzskaitījumu.

Tām vajadzētu būt iezīmēm, kas ierobežo jūsu karjeras iespējas un nomāc jūsu spēju attīstīties. Noskaidrojiet, vai varat atrast atsauksmes no iepriekšējiem vadītājiem, lai palīdzētu jums saskatīt savas vājās puses no vadītāja viedokļa.

Pirms izvēlieties trūkumu, uz kuru koncentrēties, noteikti pārskatiet darba aprakstu.

Šai vājībai nevajadzētu būt neatņemamai darba uzņēmumā sastāvdaļai. Ja vien cietās un mīkstās prasmes, ko esat izvēlējies kā vājību, nav uzskaitītas prasībās, varat turpināt darbu ar vājību.

Kā savas vājās puses parādīt pozitīvā gaismā

Pēc tam, kad esat sapratis savas vājās puses, jums jāatrod veids, kā tās parādīt pozitīvā gaismā Pirmkārt, izvairieties no negatīvas valodas, piemēram, "neveiksme" un "nespējīgs".

Tas tikai parāda darba devējiem, ka esat negatīvi noskaņots. Pēc tam atrodiet veidus, kā esat pārvērtis savas vājās puses par stiprajām (vai vismaz iemācījies pārvaldīt savas vājās puses). Tas pierāda, ka jums ir potenciāls pilnveidoties.

Visbeidzot, parādiet darba devējiem, ka saprotat, ka jums ir jāuzlabo un ka jau esat veicis pasākumus sevis uzlabošanai.

Tas var ietvert speciālu apmācību, produktivitātes uzraudzības lietotņu lejupielādi, sadarbību ar mentoru, jaunu prasmju apgūšanu vai pievienošanos profesionālām grupām ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem.

Kā identificēt un novērtēt savas stiprās un vājās puses darba intervijas laikā

Nosakot savas pamatprasmes un trūkumus, varat būt godīgs un precīzs darba intervijas laikā.

Tālāk aprakstītās metodes var palīdzēt jums noteikt savas nepilnības un stiprās puses.

SAVU STIPRO PUŠU NOVĒRTĒŠANA

Šobrīd ir pieejami daudzi resursi, lai noskaidrotu savas vērtīgās prasmes pirms darba intervijas. Sāciet, atceroties savus iepriekšējos panākumus.

Pajautājiet sev, kādas īpašības ļāva jums uzplaukt konkrētajā brīdī un jūsu kopējā profesionālajā karjerā.

Grūtās prasmes var uzskatīt par stiprajām pusēm, un to atrašana var būt tikpat vienkārša, kā atcerēties savu iepriekšējo pieredzi un izglītību.

Dažkārt, iespējams, iepriekšējās darbavietās esat apguvis pat mīkstās prasmes. Noskaidrojiet, vai kāda īpašība jums palīdzēja pārvarēt šķēršļus, un iekļaujiet to kā stipru pusi.

Turklāt pajautājiet dažiem cilvēkiem, kuriem uzticaties, par to, kādu ieguldījumu jūs sniedzat komandā.

Visbeidzot, varat veikt arī HIGH5test tiešsaistes stipro pušu novērtējumu.

Tas ievērojami vienkāršo stipro pušu meklēšanas procesu un padara jūsu prasmes viegli saprotamas.

PIEKĻUVE JŪSU VĀJAJĀM PUSĒM

Jūsu vājību atklāšanas process ir diezgan līdzīgs jūsu stipro pušu noteikšanai.

Atcerieties reizes, kad kāda īpašība jūs kavēja darbā.

Iespējams, tas var būt laiks, kad vājā puse neļāva jums izmantot savu stipro pusi. Iespējams, ka nespēja tikt galā ar stresu neļāva jums pareizi izmantot vadības prasmes, tāpēc jūsu komanda projektu pabeidza ar sliktu rezultātu.

Tāpat pārbaudiet, vai varat piekļūt iepriekšējiem darba novērtējumiem, lai apskatītu savas negatīvās īpašības.

Kā vājās puses var tikt minētas nebūtiski grūtas prasmes, piemēram, ja jums vienmēr ir bijušas grūtības ar rakstīšanas prasmēm.

ATBILŽU RAKSTĪŠANA

Sāciet ar pozitīva apgalvojuma rakstīšanu par savām stiprajām pusēm.

Pēc tam padomājiet tikai par vienu vāju pusi, par kuru varat droši apgalvot, ka jums piemīt, un uzrakstiet teikumu, aprakstot, kā tā izpaudās jūsu karjerā.

Atbildot tieši uz jautājumu par stiprajām un vājajām pusēm, vairāk uzsveriet savu galveno stipro pusi.

Galu galā jūsu stiprās puses sniegs labumu uzņēmumam un liks jums šķist pieredzējušākam vai prasmīgākam.

Jūsu vājajām pusēm jāļauj intervētājam saprast, ka neesat perfekts, bet esat godīgs.

Miniet arī to, kā jūs strādājat pie tā, lai mazinātu savus trūkumus.

NO KĀ IZVAIRĪTIES SAVĀ ATBILDĒ

Jūs instinktīvi domājat, ka savu trūkumu noniecināšana dod jums lielākas izredzes iegūt darbu.

Tomēr personāla atlases vadītāji saprot jūsu nepilnības, un negodīgums ir sliktākais veids, kā sākt attiecības starp darbinieku un darba devēju.

Viņi jūs uzskatīs par cilvēku, kurš neapzinās sevi, ir pārāk pašpārliecināts un augstprātīgs. Daži izvēlas atbildēt uz jautājumu par vājajām pusēm, nenorādot īstu vāju pusi.

Atcerieties, ka būt perfekcionistam, konkurētgribētājam vai pārlieku gādīgam, iespējams, nav labākās atbildes, ko sniegt intervijā.

Intervētāji šādas atbildes ir dzirdējuši simtiem reižu, un tās ir pārāk pozitīvas. Tomēr šīs atbildes var glābt, ja sniedzat atbilstošu informāciju.

Biežāk uzdotie jautājumi par ar darbu saistītām vājībām

KĀDA IR JŪSU VĀJĀ VIETA UN KĀ JŪS TO PĀRVARAT?

Vājības atšķiras atkarībā no cilvēka. Jūs varat atrast savas vājās puses, padomājot par to, kuras īpašības kavē jūs gūt panākumus karjerā.

Vājību piemēri ir, piemēram, paškritiskums vai nepietiekama pārliecība par sevi. Vājās puses ir arī tādas iezīmes kā pieredzes, entuziasma, publiskās runas prasmju, saskarsmes prasmju, organizatorisko prasmju vai matemātikas prasmju trūkums.

Šādas vājās puses jūs pārvarēsiet, strādājot ar mentoriem, pievēršot uzmanību savai produktivitātei un sadarbojoties ar citiem, lai uzlabotu savas prasmes, pievienojoties komandām un piedaloties komandas projektos.

ATBILDE UZ JAUTĀJUMU "KAS IR JŪSU VĀJĀ VIETA?" 

Līdzīgi arī absolventu grupā vājās puses atšķiras. Lielākajai daļai augstskolu studentu ir grūtības pielāgoties jaunajiem stingrajiem standartiem, ar kuriem viņi saskārās.

Koledžas laikā var ciest arī laika plānošana, un daudzi absolventi joprojām priekšroku dod ballītēm, nevis mācībām.

Darba un privātās dzīves līdzsvars ir svarīgs, bet daudziem tikko studijas beigušajiem tas nav nodrošināts. Visbeidzot, jums var pietrūkt vadības prasmju, jo šādas prasmes universitātē tiek izmantotas mazāk.

Vispārējs secinājums par ar darbu saistītajām vājajām pusēm

Atbilde uz jautājumu "kādas ir jūsu vājās un stiprās puses?" iebiedē daudzus darba meklētājus.

Jums nevajadzētu lielīties vai būt augstprātīgam, bet pārāk pazemīgam vai nesagatavotam ir vienlīdz slikti atbildēt.

Tā vietā pieņemiet pozitīvu domāšanas veidu un saprotiet, ka, sniedzot atbildi, vislabākā politika ir godīgums.

Jums būs jāizpēta savas stiprās un vājās puses, lai gūtu patiesu priekšstatu par sevi kā kandidātu.

Intervijas laikā saglabājiet mieru un atcerieties, ka intervētājam ir patiesa interese par to, cik labs darbinieks jūs būsiet.

Ja to atcerēsieties, paliksiet pozitīvi noskaņots un godīgs un iepriekš sagatavosiet atbildes, jūs atradīsiet perfektu līdzsvaru starp pārliecību un pazemību un atbildēsiet lieliski.

Saistītie raksti

Līderības prasmes – 10 svarīgākās prasmes darba vietā, lai gūtu panākumus

Būt vadītājam nav viegls uzdevums. Ir ārkārtīgi grūti vadīt cilvēkus, ja nespēj vadīt pat sevi. Lai kļūtu par labāko līderi, ir jābūt labām līdera prasmēm ...

LASĪT VAIRĀK

Laika vadības prasmes

Kādas tās ir, kā tās uzlabot un piemēri?

Vai jums kādreiz ir bijusi sajūta, ka dienā nav pietieka ...

LASĪT VAIRĀK

Komandas efektivitāte: Teorija, modeļi, faktori un piemēri

Vai jūs saprotat komandas efektivitātes vērtību mūsdienu straujajā pasaulē? Ja kādreiz esat bijis komandas dalībnieks, pastāv liela iespēja, ka jūsu atbilde ir poz ...

LASĪT VAIRĀK